Analytical Center Informational Resources

Порівняння видалення файлів у Telegram, WhatsApp та Signal

Зберігання на сервері видалених файлів Мета експерименту – вивчити принципи роботи з видаленими файлами в Telegram

У процесі роботи з месенджером Telegram, була відкрита цікава функція роботи з видаленими файлами. За результатами повторного завантаження видалених файлів, було помічено, що файли не завантажуються повторно, а зберігаються на сервері. Зберігання того, що користувач видалив, ставить під сумнів збереження і приватність даних.

Для вивчення механізмів роботи з видаленими файлами в Telegram скористаємося бібліотекою для створення юзерботів Telethon. Це дасть змогу частково зазирнути в код і зрозуміти процеси, приховані під обкладинкою офіційних клієнтів.

Telethon

Для експерименту напишемо простий скрипт. Скрипт надсилання файлу і збору інформації про надісланий файл.

Наша програма надсилатиме відео в особисті повідомлення, після чого збиратиме інформацію про надісланий файл. Для експериментів нам потрібні три основні змінні. Які будуть використані для спроби відправити файл, після видалення файлу з Telegram.

document=Document(id=5222275044721316774,
access_hash=-5413732580652465718,
   "file_reference=b""\\x03\\x00\\x00\\x0b\\xe8f\\x0f\\x12\\x0b\\x1b\\x83\\x0b\\xa1\\xa4;\\x98\\xf9\\x180'%\\x80o\\x90\\xe9",

Після надсилання файлу переходимо в мобільну версію Telegram, контролюємо, щоб відправлений файл дійсно був відправлений. Далі видаляємо його

Через пів години намагаємося відправити файл, без завантаження самого файлу використавши тільки file_id, access_hash, file_reference. На цьому моменті ми вже не використовуємо оригінальний файл із відео, а тільки ті його ідентифікатори, які збережені на сервері.

Як бачимо, під час спроби надіслати файл за параметрами через пів години, отримуємо успішний результат. Причому в даному випадку, надсилання файлу не вимагало завантаження і відбулося моментально.

Mobile app

Повторимо експеримент зі стандартним мобільним додатком Telegram. Як і в першому випадку нам знадобиться файл великого розміру. Розмір файлу важливий для визначення, чи завантажується він з нашого девайса на сервер, чи зберігається на сервері.

Завантажуємо файл, видаляємо його і намагаємося завантажити цей же файл знову. Друге надсилання файлу, після видалення відбувається моментально. Що означає, що файл, навіть після видалення якийсь час зберігається на сервері.

Signal та WhatsApp

Для чистоти експерименту, порівнюємо Telegram з його конкурентами. У нашому випадку спробуємо повторити експеримент із Signal і Whatsapp

У випадку з Whatsapp, завантаження одного і того ж файлу після видалення, обов’язково має завантаження. Це означає, що файл повторно завантажується на сервер

Такий самий результат отримуємо і з месенджером Signal, експеримент не має доказів зберігання видалених файлів на сервері на відміну від Telegram.

Висновок

За результатами тестів, можна зробити висновок, що телеграм якийсь час зберігає всі файли, зокрема й видалені. З якою метою Telegram збирає файли, які сам користувач бажає видалити, невідомо. Чи не зберігається все, що колись було завантажено в Telegram, вічно, залишається загадкою.

Збір і зберігання файлів, навіть після видалення, ставить під питання надійність месенджера. Які операції відбуваються з файлами під час зберігання залишається тільки здогадуватися

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху