Національний університет “Львівська політехніка” долучився до співорганізації другого OSINT Forum: Automation Hackathon & War Crimes Investigations, ініційованого Громадською організацією Аналітичним центром інформаційних ресурсів (ACIR) за підтримки Генеральної прокуратури України та Українського міжнародного інституту відродження (UIIR).
На базі університету, за співпраці з проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка» Олегом Михайловичем Матвійківим, завідувачем Кафедри безпеки інформаційних технологій професором Ігорем Михайловичем Журавлем та завідувачем Кафедри інформаційних систем та мереж професором Василем Володимировичем Литвином, було створено регіональний осередок для проведення заходів OSINT Forum, що орієнтовані на студентів НУ «Львівська політехніка» та мешканців Львівської області.
“Коли ви створюєте ком’юніті спеціалістів із системного адміністрування чи кібербезпеки, ви закладаєте фундамент для швидкого реагування на інциденти в кожному регіоні.” – за словами Мирона Пацая, заступника начальника відділу технічного нагляду та комп’ютерного забезпечення департаменту освіти і науки Львівської ОДА, є великий сенс розвивати такі чаптери по навчальним закладами не тільки України, але й Європи.
Регіональний осередок надав можливість студентам університету сформувати дві команди, які змагалися у двох окремих номінаціях. Кожна команда представила інноваційні концепції та прототипи, які отримали високі оцінки від експертного журі за новаторство та технічну реалізацію.
Номінація: Humanitarian OSINT Impact Award
Команда “CraneCrew” (Кафедра безпеки інформаційних технологій)
Під керівництвом наукового куратора Романа Ігоровича Банаха команда презентувала систему автоматизованого пошуку зниклих осіб та ідентифікації злочинців. Опис розробки CraneCrew
Розробка включає
- Платформу розпізнавання облич з інтеграцією до хмарних сервісів і баз даних.
- Пошуку зниклих безвісти
- Ідентифікації військовополонених
- Допомоги у розслідуванні військових злочинів
- Виявлення викрадених дітей
Номінація: Outstanding AI-Driven Unlawful Speech Detection
Команда “Team13/OpenInsiders” (Кафедра інформаційних систем та мереж)
Команда розробила VeritasWatch – програму, що полегшує аналіз медіаконтенту. Опис розробки Team 13 OpenInsiders
Рішення дозволяє
- Визначати типи пропагандистських меседжів
- Швидко виявляти приховану агресію, виправдання злочинів та розпалювання ворожнечі
- Моніторити та детектувати тези ворожої пропаганди та дезінформаційних кампаній
“Ми хочемо підготувати суспільство до викликів кіберзагроз, починаючи з освітян і молодих спеціалістів. Саме вони стануть тими ‘першими перлинами’, які зможуть створювати інноваційні рішення у майбутньому.” – Ольга Котовська
Про OSINT Forum
OSINT Forum, заснований в Україні, – це регулярний міжнародний захід, який об’єднує фахівців і студентів для розробки інновацій у галузі відкритих розвідданих. Цьогорічна подія зосереджена на автоматизації OSINT, аналізі дезінформації та розслідуванні воєнних злочинів. Ініціативу очолює Аналітичний центр інформаційних ресурсів (ACIR).
“Моя думка, що треба підтримувати та розвивати такі проєкти, подібні заходи сприяють розвитку технологій та дозволяють учасникам створити справді інноваційні рішення в галузі. Хотілося б, щоб на таких заходах була присутня більша кількість представників державного та громадського сектору, адже це дасть змогу реалізовувати справді важливі проєкти для нашої держави.” – сказав Олександр Олешко, ветеран, розробник та директор Miltech компанії, модератор та координатор заходу OSINT Forum: Automation Hackathon.
Про Національний університет “Львівська політехніка”
Львівська політехніка – провідний освітній і науковий заклад України, що готує фахівців у галузі інженерії та IT. Завдяки сучасним освітнім програмам, міжнародним проєктам і дослідженням випускники університету досягають успіху як в Україні, так і за кордоном.